Poradnia chirurgiczna

Poradnia chirurgiczna

Klinika Jednego Dnia TRAF-MED dysponuje pełnozakresową poradnią chirurgiczną. TRAF-MED świadczy również kompleksowe usługi w zakresie chirurgii kosmetycznej, jak i dziecięcej.


Zakres usług w ramach chirurgii:

  • konsultacje w chorobach przełyku, żołądka, dróg żółciowych, trzustki, jelit, odbytu;
  • leczenie operacyjne żylaków kończyn;
  • rozpoznawanie i leczenie chorób piersi

 

Chirurgia kosmetyczna
RAF-MED świadczy kompleksowe usługi w zakresie chirurgii kosmetycznej.

Korekta ksztaltu uszu, piersi, powłok brzusznych, usuwanie tatuaży.

Usuwanie zmian skórnych, narośli, kaszaków, tłuszczaków, znamion barwnikowych, nieoperacyjne usuwanie zmarszczek

  
Chirurgia dziecięca i urologia

Urologia - dziedzina medycyny zajmująca się układem moczowo-płciowym; jego budową, fizjologią, schorzeniami (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wadami patologicznymi w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym i operacyjnym oraz ich diagnozowaniem i leczeniem.

Chirurgia dziecięca – dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnymczłowieka od pierwszych dni życia (okres noworodkowy, w tym dzieci przedwcześnie urodzone), niemowląt, dzieci małych i dużych, do 18. roku życia; istnieją też pierwsze doniesienia o prenatalnych możliwościach inwazji chirurgicznej w ciele chorego płodu.

Chirurgia dziecięca jest podspecjalnością chirurgii związaną z odkryciem, że pokutujące całe wieki przeświadczenie, iż dziecko to "mały dorosły" jest fałszywe. Dziecko, szczególnie małe, różni się znacznie od dorosłego, zwłaszcza chwiejnością równowagi wodno-elektrolitowej oraz regulacją temperatury ciała czy innych procesów metabolicznych. Inne też są choroby (znaczną ich część stanowią wady wrodzone), z którymi styka się chirurg dziecięcy. Wykonujący zabiegi muszą wykazywać dużą delikatność, a sala posiadać odpowiednią temperaturę i wilgotność.